Czas prowadzić bloga Literacik.pl

Czas aby zacząć prowadzić bloga z myślą o publikowaniu na nim swojej własnej, odważnie ujmując, twórczości literackiej. Dlaczego? A czemu nie spróbować?

Obecnie zmagam się z wydaniem książki dla dzieci, ale o tym później w osobnym poście. Całość opiszę dokładnie krok po kroku jak wyglądała moja praca przy książce.

Czekam również na ogłoszenie wyników przez wydawnictwo Fabryka Słów, gdzie zgłosiłem swoje opowiadanie na konkurs. Do tej pory cisza w eterze, więc pozostaje czekać. A szkoda bo ogłoszenie wyników miało być do końca roku 2019. Tak czy inaczej opowiadanie opublikuję na swoim blogu w kilku postach, dzieląc całość według rozdziałów. Z chęcią dokonałbym publikacji opowiadania już teraz ale… Regulamin konkursu zabraniał wcześniejszej publikacji przesłanej przeze mnie pracy. Tak więc dopóki Fabryka Słów nie ogłosi wyników muszę się wstrzymać.

Sam również czytam i gdy skończę już daną pozycję, podzielę się z wami informacją (według mojej oceny), czy było warto przeznaczyć swój czas na owe czytanie czy też nie. Wykonam coś w rodzaju recenzji danej pozycji literackiej. Jakie to będą tytuły? Najczęściej literatura faktu, książki popularnonaukowe, fantasy i może też jakiś kryminał.

Aha, jeszcze jedno. Pracuję także nad powieścią fantasy, lecz ta absorbuje mnóstwo mojego czasu i tworzenie jej ciągnie się już kilka dobrych lat. Zapewne wrzucę tutaj jakieś skrawki tekstu, chociażby do oceny. Świat nad którym pracuję osadzony będzie mniej więcej na przełomie wieku XIV.

Zresztą tak wg. mnie rok w powieściach fantastycznych jest bez znaczenia. Równie dobrze może być 1410 rok a świat stworzony przez autora nie będzie się niczym różnił od tego, którego widzimy za oknem.

Interesuję się także grafiką komputerową i jeżeli coś uda mi się stworzyć to chętnie się podzielę tym na moim blogu. Przyznam że owe zainteresowanie bardzo przydało mi się przy tworzeniu swojej książki. Z racji tego że nauczyłem się obsługiwać Photoshopa, nie musiałem korzystać z usług grafika 🙂

Czas prowadzić bloga Literacik.pl

Czas prowadzić bloga

You might also enjoy:

Leave A Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *